Chemický útok v Sýrií mal byť zinscenovaný. Režisér však tvrdí, že Rusi použili zábery z jeho filmu

BEJRÚT - Sýrsky režisér tvrdí, že ruské štátne médiá použili zábery z nakrúcania jeho filmu z roku 2016, aby podložili svoje tvrdenie, že videozáznam ukazujúci obete pravdepodobného chemického útoku zo 7. apríla bol podvrh. Humám Husárí to označil za "zúfalý a lacný pokus ruskej televízie poprieť zjavný útok v Dúme".

chemicky utok, Syria
Husarí tvrdí, že v jednej časti ich reportáží sú použité scény z nakrúcania krátkeho filmu s názvom Chemikália. Foto archív Zdroj:AP/TASR

Ruské televízie Rossija-1 a Prvý kanál sa 22. apríla snažili doložiť tvrdenia ruskej a sýrskej vlády, že v Dúme k žiadnemu chemickému útoku nedošlo a že videá údajne ukazujúce obete sú falošné. Husarí tvrdí, že v jednej časti ich reportáží sú použité scény z nakrúcania krátkeho filmu s názvom Chemikália, ktorý točili vo Východnej Ghúte v roku 2016.

Chcel zabezpečiť rodinu. Zavolal na políciu a priznal sa, že zabil Kuciaka

Husarí pre agentúru The Associated Press v stredu povedal, že je to krátka fiktívna snímka o chemickom útoku sarínom, ku ktorému došlo v Ghúte roku 2013. Práce na filme sa podľa režiséra ešte neskončili.

SaS upozorňuje na nezákonné praktiky: Oligarchovia vypaľujú vlastníkov pôdy

TASR
 

Diskusia

Najčítanejšie