Väzeň napadol vodiča služobného auta

BANSKÁ BYSTRICA – Prečin útoku na verejného činiteľa spáchal 33-ročný väzeň Alexander Kováč. Na Okresnom súde v Banskej Bystrici priznal, že počas eskorty z Banskej Bystrice do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne napadol nadstrážmajstra, ktorý viedol služobné auto Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). S prokurátorom Kováč uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú dnes súd schválil.

Väzeň napadol vodiča služobného auta
Prokurátor i sudca sa zhodli, že na prevýchovu Kováča stačí súčasný trest odňatia slobody dva roky a štyri mesiace. (Ilustračná fotka) Zdroj:TASR/Pavol Ivan

Kováča do nemocnice viezli príslušníci ZVJS v decembri 2011. Sedel vzadu za sedadlom spolujazdca a za Banskou Bystricou na rýchlostnej ceste kopol nohou do pravej ruky nad lakťom 42-ročného vodiča služobného Seata Vario. Kováč tým zavinil balans auta a zranenie vodiča. Ten utrpel pomliaždenie pravého ramena, z ktorého sa liečil týždeň.

S prokurátorom Kováč uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú súd schválil. Prokurátor i sudca sa zhodli, že na prevýchovu Kováča stačí súčasný trest odňatia slobody dva roky a štyri mesiace, ktorý mu vlani uložil Okresný súd vo Veľkom Krtíši za inú trestnú činnosť. Podľa dohody sa však delikvent musí podrobiť ústavnej forme protitoxikomanickej liečby. Súd ho zaviazal aj povinnosťou zaplatiť Všeobecnej zdravotnej poisťovni liečebné náklady 33 eur za napadnutého nadstrážmajstra.

Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči verdiktu súdu neodvolá. V súčasnosti je Kováč v opatere Ústavu na výkon trestu v Želiezovciach.

SITA
 

Diskusia

Čo mohlo byť dôvodom Kováčovho činu?

Najčítanejšie