Po Slovensku chodí viac odsúdených. Počet prepustených väzňov sa zvýšil na takmer 800

BRATISLAVA - Počet amnestovaných a právoplatne odsúdených a súdmi následne prepustených na slobodu sa aktuálne na Slovensku zvýšil na 770 osôb. Informoval o tom vedúci sekretariátu generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Adrián Baláž.

Po Slovensku chodí viac odsúdených. Počet prepustených väzňov sa zvýšil na takmer 800
Dostali sa von aj títo väzni? Zdroj:SITA/Diana Černáková

V súčasnosti klesla celková naplnenosť ústavov na výkon trestu odňatia slobody a ústavov na výkon väzby na 93 percent. Predtým bola viac ako 100 percent. V 18 slovenských ústavoch sa nachádza teraz 68 percent obvinených a 98,7 percenta právoplatne odsúdených.

ZVJS však eviduje viac ako 1800 právoplatne odsúdených osôb, ktoré zatiaľ nenastúpili na výkon trestu. U niektorých z nich sa budú ich tresty v rámci amnestie posudzovať príslušnými súdmi.

To znamená, že počet prepustených, na ktorých sa vzťahovala amnestia sa môže ešte zvýšiť. Obvinených bolo koncom minulého týždňa 1301 osôb a právoplatne odsúdených 8819.

Amnestia v Českej republike sa vzťahovala až na 6330 osôb. Z toho bolo 161 slovenských občanov a celkovo 305 cudzích štátnych príslušníkov.

TASR
 

Diskusia

Pozdáva sa vám, že stovky odsúdených sa dostávajú na slobodu?

Najčítanejšie