OBRAZOM: V polícii robia najväčšiu výmenu áut v histórii rezortu

BRATISLAVA – Posledných 74 automobilov Volkswagen Golf z celkového počtu približne 750 si dnes policajti slávnostne prevzali v bratislavskom areáli fabriky Volkswagen.

Budú smerovať do Trenčianskeho kraja, niektoré zostanú v Bratislavskom. Sú určené pre policajtov pohotovostných motorizovaných jednotiek na obvodných oddeleniach a špeciálnych útvarov. Policajný zbor dostal na testovanie od fabriky aj elektrický Volkswagen e-up! v policajných farbách.

"Vymieňajú sa autá, ktoré majú najazdených v priemere 300-tisíc a viac kilometrov," povedal minister vnútra Robert Kaliňák. Niektoré sú vybavené pohonom všetkých kolies, všetky jazdia na naftu. Podľa kúpnych zmlúv zverejnených v centrálnom registri stáli nové autá 16,8 milióna eur.

"Myslíme globálne, ale pracujeme aj lokálne. Dobrým príkladom je elektromobilita, pri ktorej chceme ešte viac spolupracovať s naším regiónom," povedal predseda predstavenstva bratislavského závodu VW Albrecht Reimold. Aby sa s elektromobilitou mohla zoznámiť aj slovenská polícia, poskytol jej na testovanie elektrické auto.