Novým predsedom policajných odborov je Marián Magdoško

DONOVALY – Novým predsedom Odborového zväzu polície sa v piatkových voľbách stal súčasný podpredseda zväzu plukovník Marián Magdoško. Po takmer 25 rokoch vo funkcii vystriedal Miroslava Litvu. Rozhodli o tom na Donovaloch účastníci zasadnutia Rady predsedov základných organizácií OZP. Plukovník Litva už na túto funkciu nekandidoval.

Novým predsedom policajných odborov je Marián Magdoško
Na piatkových voľbách zľava nový šéf policajných odborov Marián Magdoško, policajný prezident Ján Packa a minister vnútra Robert Kaliňák. Zdroj:TASR/Tomáš Halász

Novozvolený predseda Marián Magdoško pochádza z Prešova a funkcie sa ujme od nového roka. Na poste podpredsedu policajných odborov pôsobil od roku 1992. "Skúsenosti v oblasti činnosti policajných odborov má určite viac než slušné. Myslím si, že je vždy šťastím, keď v práci odborového zväzu pokračujú ľudia, ktorí tú prácu poznajú," reagoval Litva.

"Isté komplikácie by nastali, keby sa stal predsedom človek, ktorý by mal informácie o podmienkach obmedzené. Odbory sú vždy hromozvodom všetkého, čo nefunguje, v čom sú zamestnanci nespokojní, či už sú to mzdy, pracovné podmienky, personálne otázky alebo kariérny postup. Mnohí, ktorí to vidia len zvonka, hovoria, ako by odbory mohli urobiť viac, ale tí, čo to zažívajú a vidia, čo odbory v skutočnosti robia pre to, aby veci fungovali, sú súdnejší. Takže, je dobré, keď vo funkciách pokračujú ľudia, ktorí vedia, o čom to je," zdôraznil Litva.

Kaliňákovci vlani vybavili viac než dve tisícky sťažností na policajtov. Riešili ich najmä výčitkami

Ako dodal, "radovým odborárom zostanem do smrti". Na otázku, či ho aj napriek svojmu rozhodnutiu nekandidovať, kolegovia neprehovárali, aby vedenie odborov potiahol ešte ďalších päť rokov, poznamenal, že také diskusie sa objavili. Myslí si, že keby znova kandidoval, mal by podporu.

"Myslím si, že som vytvoril rekord v dĺžke pôsobenia vo funkcii nielen v podmienkach Slovenska, ale aj Európy. Je najvyšší čas prenechať priestor mladším a razantnejším kolegom," konštatoval dosluhujúci predseda slovenských policajných odborov.

"Novému vedeniu prajem veľa šťastia na ceste vytvárania lepších podmienok na život policajtov a zamestnancov a pri presadzovaní požiadaviek odborov," poprial nástupcovi Litva, ktorý by 12. januára 2015 bol vo funkcii presne štvrťstoročie.

TASR
 

Diskusia

Aký máte názor na prácu slovenskej polície?

Najčítanejšie